سیاست

نماینده مجلس: پشت‌بام‌خوابی شایسته مردم ایران نیست

دیدارنیوز: عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به ضروروت برخورد با سوداگران و قیمت‌گذاری‌های کاذب در بنگاه‌های املاک و سایت‌ها گفت: تا تصویب نهایی طرح ساماندهی املاک مسکونی به منظور جلوگیری از افزایش قیمت گذاری‌های کاذب و کاهش تلاطم بازار باید قیمت از سایت‌ها حذف شود.

اسماعیل حسین زهی با اشاره به افزایش قیمت اجاره بها املاک مسکونی گفت: در سال‌های اخیر به دلیل عدم تعادل در عرضه و تقاضا املاک شاهد نا به سامانی در بازار مسکن بودیم که به طبع آن نرخ‌های اجاره‌بها نیز رشد قابل توجهی داشته و مردم به ویژه اقشار کم درآمد جامعه را با مشکلات زیادی رو برو کرده است.

نماینده مردم خاش، میرجاوه، بخش‌های نصرت آباد و کورین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش دولت و مجلس برای ساماندهی بازار اجاره مسکن اظهار کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی طرحی را برای ساماندهی اجاره بها املاک مسکونی و کاهش تلاطم این بازار تدوین کردند که در جلسه صحن علنی پس از بازگشت نمایندگان از حوزه انتخابیه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید پیش از تصویب طرح ساماندهی املاک مسکونی در مجلس اقداماتی موثر را برای کنترل بازار مسکن و جلوگیری از قیمت‌گذاری‌های کاذب و خارج از ضابطه انجام دهد، اضافه کرد: پرداخت وام ودیعه مسکن برای مستاجران در بازار آشفته کنونی چندان گره‌گشا نبوده و دولت باید تدبیر جدیدی برای این مهم اتخاذ کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اخیراً در رسانه خواندم مردم به دلیل ناتوانی در پرداخت کرایه خانه به سمت خانه‌های اشتراکی رفته و چند خانواده در کنار هم زندگی کرده و اجاره را پرداخت می‌کنند، یا اخباری در خصوص پشت بام خوابی منتشر شده که به هیچ عنوان شایسته و زیبنده مردم کشورمان نیست.

به نقل از خانه ملت، این نماینده مردم در مجلس اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که همواره مورد تاکید اعضای کمیسیون عمران مجلس و سایر نمایندگان بوده، ضرورت برخورد با سوداگران و قیمت‌گذاری‌های کاذب در بنگاه‌های املاک و سایت است؛ که در طرح ساماندهی املاک مسکونی نیز به آن اشاره شده و با متخلفان قاطعانه برخورد قانونی خواهد شد. ضمن اینکه بهتر است تا تصویب نهایی طرح ساماندهی املاک مسکونی به منظور جلوگیری از افزایش قیمت گذاری‌های کاذب و کاهش تلاطم بازار باید قیمت از سایت‌ها حذف شود.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا