سیاست

واکنش‌ها به سیمکارت گردشگری برای دور زدن فیلترینگ/ توضیح وزارت

آفتاب‌‌نیوز :

عباس عبدی در توئیتی به اعطای سیمکارت بدون فیلتر به توریست‌های خارجی واکنش نشان داد و نوشت: ‏چنین تبعیض‌هایی فقط ناشی از منافع قدرت و بی‌اعتمادی مطلق به مردم و بیگانگی حکومتگران از جامعه است.

وی افزود: ظاهراً این طرح از بس بد بوده، توییت را پاک کرده‌اند. چون آن را در اکانت پاد ندیدم. در هر صورت بانیان این طرح‌ها همچنان هستند و بر همین اساس در حال کارند.

می‌گویید بعد فکر می‌کنید؟

محمد فاضلی، استاد دانشگاه نیز در صفحه توییترش نوشت: ما مردم ایران را هم توریست فرض کنید، فقط اقامت ما متوسط هفتاد و اندی سال است.اگر توریست‌های خارجی برای چند روز اقامت به سیم کارت ویژه نیاز دارند تا از فضای مجازی استفاده کنند، ما توریست‌های بلندمدت هم نیاز داریم. اول فکر می‌کنید بعد می‌گویید؟ یا می‌گویید بعد فکر می‌کنید؟ یا …

وزارت ارتباطات: در حد پیشنهاد است

امروز خبری مبنی بر اختصاص سیمکارتی خاص برای دسترسی بهتر گردشگران خارجی به برخی پلتفرم‌های محدود شده به نقل از وزیر ارتباطات منتشر شد. در همین رابطه وزارت ارتباطات در زمینه مطالب منتشر شده از قول وزیر ارتباطات درباره سیم کارت گردشگری به اعلام کرد: میزان نصب و استفاده پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی در میان کاربران ایرانی همچنان رو به گسترش است؛ اما برای گردشگران خارجی که مدت کوتاهی به ایران سفر می‌کنند و دایره ارتباطات آنها با هموطنان خودشان در سکوهایی است که مطابق مقررات داخلی ما، آن سکوها دچار محدودیت‌هایی است، درخواست‌هایی مطرح شده است که سیم‌کارت‌های گردشگریِ زمان‌دار که تفاوت آن دسترسی به چند سکوی خاص است، اختصاص داده و پس از خروج گردشگر، آن سیم‌کارت منقضی شود. سیم کارت گردشگری خارجی هنوز در حد پیشنهاد است و درباره آن تصمیم‌گیری نشده است.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا