جامعه

وضعیت برگزاری امتحانات دانشگاه‌های تهران

آفتاب‌‌نیوز :

استانداری استان تهران عصر امروز از تعطیلی دانشگاه‌های این تهران در روز شنبه ۲۴ دی ماه خبر داد. با توجه به همزمانی اعلام این مصوبه استانداری، با روز‌های برگزاری امتحانات پایان‌ترم دانشگاهها، مراکز آموزش عالی تصمیمات متفاوتی اتخاذ کردند.

دانشگاه شهیدبهشتی

بنابر اعلام معاونت آموزشی دانشگاه شهیدبهشتی، امتحانات پایان نیم‌سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ این دانشگاه براساس برنامه‌ریزی‌های قبلی به صورت حضوری برگزار می‌شود.

بنابر این تصمیم، دانشجویان تمام مقاطع تحصیلی این مرکز آموزشی موظف هستند بر اساس برنامه ریزی قبلی در امتحاناتی که روز شنبه ۲۴ دی ماه برگزار می‌شود، به صورت “حضوری” شرکت‌کنند.

لغو امتحانات دانشگاه تهران

دکتر محمود کمره‌ای، معاون آموزشی دانشگاه تهران اعلام کرد: امتحاناتی که بر اساس برنامه‌ریزی قبلی مقرر بود در روز شنبه ۲۴ دی ماه ۱۴۰۱ برگزار شود، لغو شده و در روز شنبه ۸ بهمن ماه در همان ساعت قبلی برگزار خواهد شد.»

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، بر اساس تقویم آموزشی این دانشگاه، مقرر بود که امتحانات پایان نیمسال اول ۱۴۰۲ – ۱۴۰۱ در روز پنج‌شنبه ۶ بهمن ماه پایان پذیرد، که به دلیل تعطیلی روز شنبه ۲۴ دی ماه، آخرین روز امتحانات پایان نیمسال اول سال تحصیلی جاری تغییر کرد.

دانشگاه خواجه‌نصیر؛ امتحانات کماکان برقرار است

معاونت آموزشی دانشگاه خواجه‌نصیر نیز از برگزاری امتحانات در روز شنبه ۲۴ دی ماه طبق برنامه‌ریزی قبلی خبر داد.

بر اساس این تصمیم، تمام امتحانات دانشجویان این مرکز آموزشی با هماهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت “حضوری” برگزار می‌شود.

تعطیلی فعالیت‌های دانشگاه تربیت‌مدرس

معاونت آموزشی دانشگاه تربیت‌مدرس هم با توجه به تصمیم استانداری استان تهران مبنی بر تعطیلی دانشگاه‌ها در روز شنبه ٢٤ دی ماه، برگزاری امتحانات پایان‌ترم در این روز را لغو کرد.

همچنین طبق اعلام دانشگاه تربیت مدرس، تمام فعالیت‌های اداری، آموزشی و پژوهشی این مرکز آموزشی تعطیل است.

لغو امتحانات دانشگاه علوم‌پزشکی تهران

کلاس‌های مقاطع علوم‌پایه و “فیزیوپات” دانشکده پزشکی این مرکز آموزشی به صورت” حضوری” برگزار می‌شود. همچنین امتحانات روز شنبه ۲۴ دی ماه این دانشکده لغو در زمان دیگری برگزار خواهد شد.

تعطیلی دانشگاه صنعتی شریف

معاونت آموزشی دانشگاه صنعتی‌شریف با توجه به تصمیم معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار تهران، این مرکز آموزشی را در شنبه ۲۴ دی تعطیل اعلام کرد.

لغو امتحانات دانشگاه علامه‌طباطبائی

با تصمیم مسئولان دانشگاه علامه طباطبائی، تمام بخش‌های این دانشگاه در روز شنبه ۲۴ دی ماه تعطیل است. با توجه به تعطیلی دانشگاه علامه‌طباطبائی در این روز، امتحانات روز شنبه ۲۴ دی ماه لغو شد و امتحانات لعو شده، روز دوشنبه ۳ بهمن ماه برگزار می‌شود.

پیگیری‌ها حاکی از آن است که سایر دانشگاه‌های تهران درباره لغو یا برگزاری امتحانات پایان‌ترم نیم‌سال اول تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در حال تصمیم‌گیری هستند.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا