جامعهدانش و تکنولوژی

ویژگی بهترین وکلای مهاجرت

از آن جا که قوانین داخلی و بین‌المللی مربوط به امور مهاجرت پیوسته در حال تغییر است، یک وکیل خبره باید خود را به روز نگه دارد و به طور کامل به قوانین مهاجرتی کشور مقصد مسلط باشد. علاوه بر این، یک وکیل مهاجرت خبره و حاذق باید با وکلای مهاجرت در کشور مقصد ارتباط داشته باشد تا بتواند براساس جدیدترین اطلاعات و قوانین تصمیم گیری کرده و شما را راهنمایی کند.

•    بهترین وکلای مهاجرت باید در امور مربوطه تخصص و دانش کافی داشته باشند. علاوه بر این باید به طور ویژه به قوانین کشور مقصد شما مسلط باشند.

•    مدارک دانشگاهی و پروانه وکالت آن‌ها باید معتبر و قابل استناد باشد.

•    وکیل مهاجرت باید مجوز فعالیت در امور بین‌المللی را داشته باشد.

مزایای استفاده از بهترین وکلای مهاجرت

•    با کمک گرفتن از یک وکیل حاذق و باتجربه در امور مهاجرت، می‌توانید مزایای زیر را بدست بياورید:

•    کلیه اطلاعات و فعالیت‌هایی که قبل از شروع سفر باید انجام بدهید، به طور کامل در اختیار شما قرار می‌گیرد.

•    با کمک یک وکیل مجرب امنیت خاطر و آرامش بیشتری خواهید داشت و می‌توانید بدون نگرانی کارهای خود را پیش ببرید.

•    به دلیل پیش بردن امور مهاجرت از مجرای قانونی، بسیاری از هزینه‌های شما کاهش‌ پیدا می‌کند.

•    از بین روش‌های گوناگونی که برای مهاجرت وجود دارد، یک وکیل حاذق می‌تواند بسته به شرایط شما، بهترین راه را معرفی کند.

•    یک وکیل باتجربه می‌تواند شما را با شرایط فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کشور مقصد آشنا کند تا با دید کاملا باز به آن سفر کنید.

وکیل مهاجرت کیست؟

وکیل مهاجرت فردی است که در پرونده های اقامت و مهاجرت تخصص دارد و از طریق تماس مکرر خود با سفیران خارجی اطلاعات جامعی در مورد قوانین و مقررات مهاجرت به دست آورده است. چنین فردی با آگاهی از آخرین تغییرات قوانین مهاجرتی کشورها سعی می کند بهترین و در عین حال کمترین راه ممکن را برای اخذ ویزا، اقامت دائم، اجازه اقامت و … بیابد. همانطور که گفتیم قوانین مهاجرت هر سال و گاهی هر چند ماه یکبار تغییر می کند که مشکلات جدی برای متقاضیان ایجاد می کند. اینجاست که یک وکیل مهاجرت با دانش و تجربه خود به کمک این گونه افراد می آید و آنها را در روند درخواست ویزا یاری می دهد.

برای اینکه دقیقاً فعالیت های وکیل مهاجرت را بدانیم ابتدا باید با وظایف وکیل آشنا شویم و سپس وظایف وکیل برای مهاجرت را بیان کنیم. وظایف وکیل و مشاور حقوقی تقریباً یکسان و در مواردی متفاوت است. برای انتخاب وکیل و مشاوره حقوقی مهاجرتی این مقاله را آماده نموده ایم.

همان طور که ذکر شد در ابتدا باید با مفهوم وکیل و وظایف او آشنا شوید که در این صورت درک مفهوم وکیل مهاجرت برای شما آسانتر خواهد بود. به نظر شما وکیل کیست و چه وظایفی دارد؟ یک تعریف ساده از وکیل شخصی است که مشاور و مدافع حقوق افراد ، نمایندگان دولت ها و مشاغل است.

برخلاف تصور عموم، وظیفه وکیل فقط حفظ حقوق مجرمان نیست. ممکن است به دلایل مختلف نیاز به تماس با یک وکیل داشته باشید. وکیل موکل خود را با توجه به شرایط هر فرد و بر اساس تجربه و اطلاعات او در زمینه مسائل حقوقی و در زمینه های مختلف راهنمایی و مشاوره می دهد. تمامی وکلا ملزم به گذراندن دوره ها و دریافت واحدهای درسی در دانشگاه حقوق هستند. فارغ التحصیلان باید پس از فارغ التحصیلی در آزمون وکالت شرکت کنند. مرحله بعدی شامل تکمیل یک دوره 18 ماهه است.

وظایف وکیل

 1. ارائه مشاوره حقوقی به افراد، سازمان ها و مشاغل در راستای انجام امور حقوقی
 2. در صورت لزوم کلیه تعهدات قانونی و قضایی را از طرف مشتریان خود انجام دهند.
 3. همراهی ارباب رجوع یا تنظیم قراردادهای حقوقی اصولی برای آنها
 4. تفسیر قوانین و مقررات در پرونده و دادگاه

 

چگونه بهترین وکیل مهاجرت را پیدا کنیم؟

توصیه می کنیم برای ارتباط با یک وکیل با تجربه ، در ابتدا با دوستان و آشنایان خود که موفق به اخذ اقامت شده اند ، تماس بگیرید. زیرا این افراد به احتمال زیاد پرونده مهاجرت خود را به یکی از وکلای با تجربه و حرفه ای ارائه نموده اند.

بهترین وکیل مهاجرت در کلان شهر های ایران :

اگر با هر یک از موارد زیر، در طول جستجوی خود برای انتخاب وکیل روبرو شدید، بهتر است در انتخاب وکیل خود بیشتر تأمل‌کنید:

 1. عدم تمایل وکیل مهاجرتی به اثبات صحت اطلاعات خود

اگر یک مشاور مهاجرت از به اشتراک گذاشتن شماره شناسایی CICC خود، خودداری کند، بهتر است درباره همکاری با او بیشتر فکر کنید.

 1. ناتوانی وکلا و مشاوران در تکمیل و ارسال درخواست از طرف شما

اگر مشاور شما، ادعا کند که فقط می‌تواند شما را راهنمایی کند، اما نمی‌تواند درخواست را برای شما ارسال کند، ممکن است توسط CICC مجوز نداشته باشد. تنها استثنا، مشاوران مهاجرت دانشجویی به کانادا هستند که فقط مجاز به ارائه مشاوره در مورد درخواست‌های مجوز تحصیل هستند.

 1. شرایط بیش‌ازحد ایده آل!

اگر یک مشاور، هزینه‌ای بسیار کمتر از حد معمول می‌خواهند یا ادعا می‌کند که در همه امور مهاجرتی کاملاً متخصص است، بهتر است از او دوری کنید. در برخی موارد، مشاوران متقلب نیز ممکن است خدمات خود را به‌اشتباه به شما معرفی کنند، مانند اینکه با شعار خدمات مهاجرتی رایگان یا باقیمت بسیار کمتر خود را معرفی کنند اما در روند برنامه، دائماً هزینه‌های بیشتری از شما درخواست کنند.

 1. ارائه تضمین‌های توخالی!

واقعیت این است که وکیل شما درباره درخواست ویزای شما، تصمیم نمی‌گیرد و نباید به شما تضمینی برای نتیجه مثبت بدهد. اگر می‌شنوید “ما موفقیت 100٪ را تضمین می‌کنیم”، توصیه می‌کنیم با وکیل دیگری مشورت کنید.

 1. تشویق شما به ارائه اطلاعات نادرست

از مشاورانی که از شما می‌خواهند حقایق را نادرست بیان کنید یا اطلاعات و مدارک نادرستی را برای درخواست شما ارائه می‌دهند، خودداری کنید. دروغ گفتن در مورد درخواست ویزا، جرم است و ممکن است مشکلات قانونی برایتان ایجاد کند.

 1. امتناع از ارائه یک قرارداد کتبی

هر مشاوری که از دادن قرارداد امضاشده به شما امتناع می‌کند، ممکن است سعی در سوءاستفاده از شما داشته باشد.

 1. درخواست از شما برای امضای مدارکی که نخوانده‌اید

هرگز مدارکی را که نخوانده‌اید یا متوجه نشده‌اید، امضا نکنید و از یک مترجم کمک بگیرید. امضای بدون آگاهی از مفاد قرارداد مهاجرتی، درست مانند ارائه یک چک سفید امضا است!

منبع 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا