اقتصاد

پایان انتظار یکماهه!

در هفته جاری خبرهای مهمی در بخش کشاورزی منتشر شد که از مهمترین آنها می توان به تعیین قیمت خرید تضمینی گندم واصلاح قیمت مرغ و تخم مرغ به زودی، اشاره کرد.

به گزارش ایسنا یکی از مهم‌ترین خبرهای هفته جاری در بخش کشاورزی تعیین قیمت گندم بود. در حالی که خبرهای متعددی پیرامون قیمت توافقی ای خرید تضمینی گندم در شورای قیمت گذاری و کمیسیون کشاورزی مجلس منتشر شد و بنابر اعلام بنیاد ملی گندمکاران توافقات بر سر قیمت ۱۷هزارتومان بود اما روز گذشته  قیمت هرکیلو گندم ۱۵هزارتومان تعیین شد و این تعیین قیمت به انتظار یکماهه گندمکاران پایان داد.

اصلاح قیمتی ها 

بنابر اعلام رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران میهن قیمت تخم‌مرغ درب مرغداری‌ها گران نشده و ۳۰درصد زیر نرخ مصوب فروخته می‌شود و بنابر وعده وزارت جهادکشاورزی قیمت‌ها اصلاح و قیمت جدید هفته آینده اعلام می‌شود.

 با افزایش قیمت مرغ گرم در روزهای اخیر و کاهش عرضه این کالای پروتئینی پرمصرف، بسیاری مرغداران معتقدند به دلیل افزایش هزینه‌های تولید، قیمت مصوب مرغ باید افزایش یابد. اخیرا اما معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده است که به زودی اصلاح قیمت‌ مرغ براساس ثبات قیمت در بازار و کاهش هزینه تولید اعلام خواهد شد.

افزایشی و کاهشی های هفته

مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی اعلام کرد که جوجه ریزی در ماه جاری افزایش یافته است؛ به طوری که بیش از ۱۰۵میلیون قطعه جوجه تولید خواهد شد و قطعا قیمت مرغ به زودی کاهش می‌یابد.

رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ خوراکی اعلام کرد که در راستای شعار سال قیمت قارچ امسال افزایشی نخواهد داشت.

انتهای پیام

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا