جامعه

پرونده ترور شهید سلیمانی بی‌کیفر نخواهد ماند

کاظم غریب آبادی گفت: این موضوع که یک دولتی است به نام آمریکا این مانع محاکمه آن‌ها نخواهد شد؛ حال اگر ما به مجرمی دسترسی نداریم باید اجرای قوانین را معطل بگذاریم؟ نه این مانع از اجرای عدالت نخواهد بود.

وی همچنین گفت: این اقدام نظام قضایی جمهوری اسلامی ایران و صدور کیفرخواست در عراق در آینده رعب و وحشتی در دل کسانی که این اقدامات تروریستی را انجام داده اند خواهد انداخت. این اقدام تروریستی بی کیفر نخواهد ماند.

غریب آبادی با تاکید بر اینکه در خصوص ترور شهید سلیمانی حکم صادر خواهد شد، اظهار داشت: در نظام قضایی وقتی حکمی را صادر می‌کنیم اجرای آن هم طبق قوانین است. جمهوری اسلامی فراتر از قانون در اجرای احکام خود نخواهد رفت.

معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه افزود: برخی تروریست‌هایی داریم که در خارج از کشور دستگیر شده‌اند و در داخل محاکمه شده‌اند و حکم آن‌ها اجرا می‌شود. مصصم بودن ایران و عراق یک بازدارندگی خواهد داشت؛ نباید هیچ جنایتکاری به خود جرات بدهد مرتکب چنین جنایت‌هایی بشود.

گفتنی است روز جمعه ۱۳ دی سال ۱۳۹۸ سردار سلیمانی توسط آمریکایی‌ها در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. در این حمله همراه با سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس قائم مقام بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و شمار دیگری از رزمندگان عراقی به شهادت رسیدند.

این اقدام تروریستی به دستور مستقیم رییس جمهوری وقت آمریکا صورت گرفت.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا