دانش و تکنولوژی

چه تغییرات مهمی در طراحی دوربین آیفون 15 اولترا ایجاد خواهد شد؟

یک افشاگر مشهور با شناسه Ice Universe پیش‌تر در ماه فوریه، اطلاعات مربوط به ابعاد گوشی آیفون 15 اولترا اپل را منتشر کرد. این اعداد و ارقام در صورت صحت نشان می‌دهند که میزان بیرون‌زدگی دوربین برترین مدل آیفون اپل طی سال 2023 در مقایسه با آیفون 14 پرو مکس به میزان 0.59 میلی‌متر یا 14.1 درصد کمتر خواهد بود.

میزان برجستگی دوربین در آیفون 14 پرو مکس معادل 4.18 میلی‌متر است؛ در حالی‌که Ice Universe پیش‌بینی‌ می‌کند که این رقم در آیفون 15 اولترا تنها برابر با 3.59 میلی‌متر خواهد بود.

اما یک افشاگر مشهور با شناسه ShrimpApplePro تصاویر CAD آیفون 15 اولترا که به کمک کامپیوتر طراحی و توسط یک شرکت تولیدکننده کیس به اشتراک گذاشته شده را در صفحه شخصی توییتری خود منتشر نموده است.

این طرح‌های CAD بر اساس اطلاعات عمومی لو رفته تولید شده و به منظور آغاز فرآیند توسعه کیس‌های مخصوص سری آیفون 15 از سوی شرکت‌های سازنده مورد استفاده قرار می‌گیرند. بدین‌ترتیب به محض عرضه مدل‌های سال 2023 آیفون، لوازم جانبی جدید آنها نیز آماده ارائه به بازار خواهند بود.

بر اساس این تصاویر به‌نظر می‌رسد که میزان برآمدگی دوربین آیفون 15 اولترا برابر با 3.78 میلی‌متر خواهد بود. این رقم در مقایسه با میزان بیرون‌زدگی دوربین آیفون 14 پرو مکس کماکان 0.40 میلی‌متر یا 9.6 درصد کمتر است. بعلاوه برجستگی 3.78 میلی‌متری دوربین پشتی در مقایسه با رقم توییت شده توسط Ice Universe حدودا 0.19 میلی‌متر یا 32 درصد بیش‌تر است.

از سوی دیگر ShrimpApplePro ادعا می‌کند که قطر فلاش تعبیه شده در قسمت پشتی آیفون 15 اولترا معادل 6.7 میلی‌متر بوده و این رقم در مقایسه با قطر 6.9 میلی‌متری فلاش در آیفون 14 پرو مکس اندکی کمتر خواهد بود.

قطر میکروفون به شدت کاهش یافته و از 1.15 میلی‌متر در مدل سال گذشته به 0.75 میلی‌متر طی سال 2023 خواهد رسید. بعلاوه اندازه جزیره دینامیکی نیز بدون تغییر باقی خواهد ماند.

همچنین تصاویر CAD نشان‌دهنده وجود دکمه‌های لمسی در آیفون 15 اولترا هستند. این دکمه‌ها جایگزین نمونه‌های مکانیکی مخصوص تنظیم بلندی صدا در مدل‌های پیشین آیفون خواهند شد. اپل احتمالا از یک دکمه اکشن قابل برنامه‌ریزی توسط کاربر مانند نمونه مورد استفاده در اپل واچ اولترا نیز بهره خواهد برد. این دکمه‌ها در زمان لمس شدن قادر به ارائه بازخوردهای لرزشی بوده و احساس فشردن یک دکمه مکانیکی واقعی را به کاربران منتقل خواهند کرد.

این دکمه‌ها در برابر ساییدگی و آسیب‌دیدگی از مقاومت بالاتری برخوردار بوده و ریسک از کار افتادن آنها نیز کمتر است.

دکمه‌های لمسی آیفون 15 پرو و آیفون 15 اولترا در سمت چپ و دکمه‌های لمسی آیفون 15 و آیفون 15 پلاس در سمت راست

بعلاوه ShrimpApplePro موفق به شناسایی نوعی پد در قسمت فوقانی دکمه‌های لمسی شده است. این پد به عملکرد دکمه‌ها حین استفاده از برخی کیس‌های مخصوص گوشی کمک خواهد کرد. از آنجا که این پد در مدل‌‌های آیفون 15 و آیفون 15 پلاس نیز به چشم می‌خورد؛ لذا کارشناسان معتقدند که این 2 گجت نیز مجهز به دکمه‌های لمسی خواهند بود؛ اما این‌بار برای افزایش و کاهش میزان بلندی صدا از 2 دکمه مجزا استفاده خواهد شد.

گوشی‌های آیفون 15 پرو و آیفون 15 اولترا مجهز به یک دکمه لمسی تنظیم صدا هستند که با فشردن آن به سمت بالا، میزان بلندی صدا افزایش یافته و با فشردن آن به سمت پایین از بلندی صدا کاسته خواهد شد.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا