جامعه

کاهش تصادفات با افزایش دوربین‌های کنترل سرعت در معابر و

مهدی گلشنی با اشاره به وقوع تصادفات متعدد و مشکلات جدی ایمنی در مسیر شمال به جنوب بزرگراه امام علی (ع)، نرسیده به بزرگراه شهید نجفی رستگار، اظهار کرد: در جلسه با معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۱۵، مقرر شد تا شرکت کنترل ترافیک نسبت به نصب دوربین کنترل سرعت در آن محدوده اقدام کند.

وی بیان کرد: پس از نصب دوربین، معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه ۱۵، هر دو هفته یک‌بار، گزارشی از آمار تصادفات را برای اداره کل حمل و نقل عمومی و امور مناطق ارسال خواهد کرد تا در صورت عدم کاهش تصادفات و مثمر ثمر نبودن دوربین نصب شده، طرح‌های دیگری برای کاهش حوادث رانندگی در آن محل، مورد بررسی قرار گیرد.

گلشنی تصریح کرد: مدیریت شهری برای کاهش تصادفات درون‌شهری از طریق اصلاح هندسی معابر و افزایش نظارت تصویری، اهتمام جدی دارد.

وی با اشاره به ضرورت جابه‌جایی دوربین‌های مستقر در محدوده کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) در یکی از تقاطع‌های منطقه ۱۵، اظهار کرد: همچنین مقرر شد شرکت کنترل ترافیک، نسبت به جابه‌جایی دوربین‌های نظارتی در محدوده کنترل آلودگی هوا از تقاطع بزرگراه بعثت و خیابان ذوالفقاری به تقاطع خیابان ذوالفقاری و خیابان شهید رضایی اقدام کند.

مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق شهرداری تهران با بیان اینکه توقف غیر مجاز اتوبوس‌های برون‌شهری در بزرگراه امام رضا (ع)، آثار و تبعات ترافیکی و ایمنی ناخوشایندی در بر دارد، تصریح کرد: یکی از مشکلات ایمنی و ترافیکی منطقه ۱۵، این است که اتوبوس‌های برون‌شهری در مقابل پایانه تاکسیرانی ثامن واقع در ابتدای کندروی شرق به غرب بزرگراه امام رضا (ع)، توقف غیر مجاز داشته و مسافربر‌های شخصی هم به صورت غیر مجاز در حاشیه بزرگراه به جابه‌جایی مسافران اقدام می‌کنند.

گلشنی با اشاره به اینکه این امر منجر به وقوع تصادفات متعدد رانندگی در این محل می‌شود، اظهار کرد: برای رفع این مشکل، مقرر شد در گام اول نسبت به اجرای مقررات و اعمال جریمه در آن محل اقدام شده و در گام بعد، نسبت به فراهم آوردن امکان توقف اتوبوس‌های برون‌شهری در کندروی بزرگراه امام رضا (ع) از طریق اصلاح هندسی محدوده مذکور بر اساس طرح پیشنهادی منطقه ۱۵ که برای بررسی به معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ارسال می‌شود، اقدام شود.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا