اقتصاد

کاهش قیمت کاغذ در بازار

رئیس اتحادیه کاغذ و مقوای تهران از کاهش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی کاغذ خبر داد و گفت که در حال حاضر قیمت هر بند از این محصول به یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.

حمید نیکدل در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه برای مدتی ارز واردات کاغذ از تالار دوم مرکز مبادله ارز و طلا به سختی تامین شد، اما  در حال حاضر کاغذ ارز نیمایی، معادل ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان، دریافت می‌کند، اظهار کرد: همچنین تامین ارز این کالا تا حدودی تسهیل شده که مجوع این شرایط منجر به کاهش ۲۰۰ هزار تومانی قیمت هر بند کاغذ شده است.

البته به گفته وی کاهش ۹۰ تا ۱۰۰ دلاری قیمت جهانی کاغذ در دو ماه گذشته نیز بر قیمت کاغذ اثر داشته است.

رئیس اتحادیه کاغذ و مقوای تهران قیمت فعلی هر بند کاغذ ۷۰*۱۰۰ را یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر شرکت چوب و کاغذ مازندران نیز در حال تولید سالانه ۳۵ تا ۴۰ هزار تن کاغذ تحریر است. البته این شرکت با وزارت ارشاد قرارداد بسته تا کاغذ خود را در به تولید کتاب‌های درسی اختصاص دهد.

نیکدل در ادامه با بیان اینکه کاغذ یک کالای اساسی است، تصریح کرد: درخواست ما این است که دولت به فکر مناطق محروم و کم‌برخوردار باشد که باید برای فرزندان دانش آموز خود دفتر و کتاب تهیه کنند. در حال حاضر قیمت یک دفتر ۱۰۰، حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان است. بنابراین پیشنهاد ما این است که در مالیات کاغذ تجدیدنظر شود و با کاغذفروشان مانند ناشران برخورد کند.

انتهای پیام

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا