ورزش

کشتی جام دانکلوف و پتروف؛ نشان طلای الغوثی و برنز

مسابقات کشتی بین المللی بلغارستان با کسب یک نشان طلا و یک برنز دیگر برای نمایندگان کشورمان پیگیری شد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما، نمایندگان کشورمان در مسابقات سه وزن دوم رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جام دانکلوف و نیکولای پتروف که در شهر صوفیه بلغارستان در حال برگزاری به یک مدال طلا و یک مدال برنز دست یافتند.

 

مسابقات سه وزن دوم این رقابت‌ها روز‌های ۱۲ و ۱۳ اسفندماه برگزار شد و در پایان در کشتی فرنگی مرتضی الغوثی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت و در وزن ۹۷ کیلوگرم وحید دادخواه صاحب مدال برنز شد.

 

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

 

کشتی فرنگی:

 

در وزن ۸۷ کیلوگرم سعید کریمی زاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۱ سیمون سیمونوویچ از لهستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۱ مغلوب بشیر آزارا از الجزایر شد و با توجه به شکست حریفش در دور بعد از دور رقابت‌ها کنار رفت.

 

در وزن ۹۷ کیلوگرم وحید دادخواه در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر آنستیس زاریفس از یونان را مغلوب کرد. وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل اوزور ژوژوپبکوف قهرمان آسیا از قرقیزستان را با نتیجه ۸ بر ۵ از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل فیلیکس بالدوف قهرمان اروپا از نروژ با نتیجه ۱۵ بر ۶ مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد. دادخواه در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۳ از سد جرارد کورنیزاک از لهستان گذشت و به مدال برنز رسید.

 

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم مرتضی الغوثی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۱ شیون اوباتا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۳ بر ۱ حسین علیشاهی از سوئیس را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۲ بر ۶ مارین مارینوف از بلغارستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار کونستا مائینپایه از فنلاند را با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد.

 

کشتی آزاد:

 

در وزن ۵۷ کیلوگرم مهدی رحیمی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر ایوایلو تیسوف از بلغارستان را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل بشیر علیلی از مقدونیه با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب شد و با توجه به شکست این حریف در دور بعد، نماینده کشورمان حذف شد.

 

در وزن ۶۵ کیلوگرم امیرعلی فریدی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل کوتارو کیوکا از ژاپن با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این مرحله مغلوب شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

 

در وزن ۷۴ کیلوگرم عرفان الهی در دور اول مقابل اوتاری باگوری از گرجستان با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر گرجستانی در کشتی‌های بعد، الهی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

 

 

 

اما امروز (۱۳ اسفند) در پایان مسابقات مقدماتی سه وزن سوم و در کشتی آزاد هادی وفایی پور در وزن ۸۶ کیلوگرم و مصطفی طغانی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و دانیال شریعتی در وزن ۹۷ کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شد.

در کشتی فرنگی نیز سجاد عباسپور در وزن ۶۰کیلوگرم به دیدار رده بندی راه یافت، علیرضا ارقش در وزن ۷۷ کیلوگرم راهی گروه بازنده‌ها شد

 

نتایج کشتی گیران کشورمان در ۳ وزن پایانی به شرح زیر است:

 

کشتی آزاد:

 

در وزن ۸۶ کیلوگرم هادی وفایی پور در دور نخست با نتیجه ۴ بر ۲ دومانتاس پایولیوسنکو از لیتوانی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۵ بر صفر استفان ریچموس از سوئیس را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر آیمار آندروسی از استونی شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد، وفایی پور در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر گوجن از ترکیه را شکست داد و راهی فینال شد.

 

در وزن ۹۷ کیلوگرم دانیال شریعتی نیا پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر لوکاس کراساسکاس از لیتوانی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل ماگومدگادجی نوراف از مقدونیه را با نتیجه ۸ بر صفر و ضربه فنی مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت، شریعتی با نتیجه ۱۰ بر ۴ مقابل کایل اسنایدر قهرمان المپیک و جهان شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.

 

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم مصطفی طغانی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر جونگ از کره جنوبی را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر پاریس کاریپی از آلبانی را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد، طغانی در این مرحله گئورگی ایوانف از بلغارستان را با نتیجه ۱۱ بر ۸ مغلوب کرد و فینالیست شد.

 

کشتی فرنگی:

 

در وزن ۶۰ کیلوگرم سجاد عباس پور در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۸ مقابل مارتین ولیف از بلغارستان به پیروزی دست یافت. وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۸ بر ۱ هلاری ماگیسالو از استونی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت، عباسپور در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۲ مغلوب ژولامان شارشنبکوف دارنده مدال طلا جهان از قرقیزستان شد و راهی دیدار رده بندی شد.

 

در وزن ۷۷ کیلوگرم علیرضا ارقش پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۵ مغلوب مالخاز آمویان دارنده مدال‌های طلا و برنز جهان از ارمنستان شد و با توجه به حضور حریفش در فینال، راهی گروه بازنده‌ها شد.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا