اقتصاد

۲۲ کیلومتر از آزاد راه تهران -شمال کمتر از یک

خیرالله خادمی گفت: عملیات ساخت ۲۲ کیلومتر باند رفت به همراه تونل البرز در منطقه دوم آزادراه تهران – شمال  تا تیرماه امسال به بهره برداری می‌رسد، اکنون عملیات آزمایشی و ایمنی این آزاد راه در حال انجام است و امیدوار هستیم تا تیر ماه امسال به بهره برداری برسد.

به گفته مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل ونقل کشور عملیات عمرانی، در منطقه ۲ آزادراه به صورت ۹۵ درصد تکمیل شده و با تکمیل خرید و نصب تجهیزات الکترومکانیکال که اجرای آن مستلزم تامین منابع مالی است؛ تا پایان بهار این قطعه از آزادراه را زیر ترافیک خواهیم برد.

او می‌گوید: عملیات ساخت ۲۲ کیلومتر باند رفت به همراه تونل البرز در منطقه دوم آزادراه تهران – شمال در این قطعه قرار دارد با افتتاح آن این قطعه مسیر رفت از ابتدای قطعه اول شروع  و تا پایان تونل البرز ادامه می‌یابد و  مسیر برگشت هم تنها در قطعه اول آزاد راه تهران – شمال وجود دارد.

گفتنی است باند رفت آزادراه شامل باند غربی به علاوه تونل شرقی البرز است که تونل شرقی البرز  به اتمام رسیده و در حال بهره‌برداری است؛ اما ۱۶.۲ کیلومتر از باند غربی باقی مانده است. همچنین پیش‌بینی‌مان از زمان بهره‌برداری از باند برگشت، سال ۱۴۰۳ است.  

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا